Карыснае

Буран прайграу Разані на Кубку федэрацыі хакея Варонежскай вобласці

Пасля двух матчаў ўсе ўдзельнікі турніру зарабілі па 3 ачкі.

«Буран» у аўторак, 2 верасня, у рамках розыгрышу Кубка федэрацыі хакея Варонежскай вобласці саступіў ХК «Разань» з лікам 1: 3.

У адрозненне ад пераможнага для гаспадароў лёду паядынку з ТХК, дзе лік быў адкрыты толькі да канца другога перыяду, супернік «Бурана» закінуў першую шайбу ў вароты Дзяніса Перацягіна ўжо праз 5 хвілін пасля пачатку гульні - вызначыўся Кірыл Варонін. На старце другога перыяду «Разань», гуляючы ўпяцёх супраць траіх Варонежцаў, падвоіла перавага, аўтарам гола стаў Павел Вараб'ёў. «Буран» адыграў адну шайбу на 15-й хвіліне другой трэці матчу: капітан «ураганных» Андрэй Поснов выкарыстаў перадачу Аляксея Князева-старэйшага. Аднавіць раўнавагу да перапынку Варонежцы не змаглі, а на 6-й хвіліне трэцяга перыяду «Разань» канчатковы лік пасля контратакі ўсталяваў Вадзім клопатаў. Акрамя таго, суддзі не залічылі гол у вароты гасцей з-за таго, што шайба была закінута высока паднятай клюшкай.

Пасля двух матчаў Кубка федэрацыі ва ўсіх чатырох каманд па 3 ачкі: «Разань» зарабіла іх за перамогу над гаспадарамі, ТХК 2 верасня абыграў ХК «Ліпецк» - 3: 0. Раней, 1 верасня, «Буран» перамог ТХК - 2: 1, а «Ліпецк» перасягнуў «Разань» - 4: 2. Месцы ў кругавым этапе размяркуюцца пасля трэціх матчаў.

У сераду, 3 верасня, у 14:30 ТХК згуляе з «Разанню», а «Буран» у 19:00 - з ХК «Ліпецк». У чацвер, 4 верасня, а 14:30 пройдзе матч за 3-е месца, у 19:00 - фінал.